Rīgas ''Dinamo'' šovakar noslēdza neveiksmīgo KHL sezonu, mājas spēlē piekāpjoties Habarovskas ''Amur'' (2:3) un ierindojoties līgas pēdējā pozīcijā. Pēcspēles preses konferencē pārdomās par sezonu dalījās ''Dinamo'' galvenais treneris Pēteris Skudra, bet komandas līderis Miks Indrašis saistībā ar pasaules čempionātu pauda, ka jāgaida turpmākās ziņas no izlases.

"Diemžēl izlaidām uzvaru. Pirmais periods bija saraustīts - daudz brāķa, bet otro trešdaļu spēlējām labi - daudz spēlējām uzbrukuma zonā, uztaisījām momentus. Pēdējā laikā ļoti maz metam iekšā,'' savu komentāru par aizvadīto spēli sniedza Pēteris Skudra. ''Tā tas stāsts mums arī beidzās - cīnījāmies, daudz spēļu zaudējām ar vienu vārtu starpību. Čaļiem jau pateicu - šajā līgā ir daudz vieglāk zaudēt, nekā uzvarēt ar vienu ripu [starpību]. It kā viss ir tuvu, bet tad zaudē ar vienu ripu, kas ir diezgan sāpīgs moments, neskatoties uz to, kā šī sezona ir gājusi."

Rīgas ''Dinamo'' komanda aiz muguras pavērsieniem bagāta sezona - divi Covid-19 uzliesmojumi, plašas sastāva izmaiņas, vēlā gatavošanās sezonas sākumam. ''Šis gads viennozīmīgi bija galīgi nestandarta - vēl jo vairāk priekš mums. Sešas sezonas pirms tam esmu bijis galvenais treneris šajā līgā, kopsummā [trenējis] deviņas. Tu saproti vienu lietu - šajā līgā bez pareizas sagatavošanās un, protams, bez kādiem pareiziem kadriem cerēt uz kaut ko nopietnu pret jebkuru komandu un arī kopumā ir diezgan naivi,'' pārdomās par gūtajām atziņām dalījās Skudra.

''Te mēs saprotam, cik daudz ir jāstrādā. Laicīgi jāstrādā, jāuzmin ar hokejistiem, ķīmiju ģērbtuvē. Atmosfēra, aura - tas viss ir svarīgi. Jā, mums nebija līdzjutēju, tas viennozīmīgi bija sāpīgs sitiens mūsu komandai, jo iekšienē mēs laikam neatradām vajadzīgās emocijas. Vēl jo vairāk mājās, jo mēs tomēr vairāk punktu sakrājām izbraukumā. Šajā līgā svaŗigas ir nianses. Te tā vienkārši iziet un nospēlēt negataviem, lai arī kas tev būtu sastāvā - to izdarīt nav iespējams, vēl jo vairāk saprotot, cik sīkumaini un detalizēti šajā organizācijā vajag strādāt, lai dabūtu to rezultātu, kas ir nepieciešams,'' rezumēja treneris.

Uz jautājumu, vai kādu varētu izcelt individuāli, treneris kā pirmo pieminēja Mārtiņu Dzierkalu. Uzbrucējs, kuram aprīlī paliks 24 gadi, aizvadīja visvairāk spēļu visā komandā - 52. ''Redzējām, kā spēlētāji var progresēt un ko katrs var iedot. Viennozīmīgi atzīmēšu Mārtiņu Dzierkalu - mēs viņam uzticējāmies un redzējām, ka viņš var spēlēt ar ripu. Protams, KHL jāiemācās spēlēt arī bez ripas, bet viņa pašatdeve un meistarības līmenis - es uzskatu, ka viņš veica ļoti lielu soli uz priekšu savā karjerā,'' Skudra veltīja atzinīgus vārdus uzbrucējam, kurš ar 24 (10+14) punktiem bija komandas otrais rezultatīvākais spēlētājs.

''Žēl, ka brāļi Bukarti nedaudz vēlāk pievienojās mums. Arī viņi ir tie hokejisti, kas var spēlēt ne tikai uz komandas uzvaru, bet var spēlēt spilgti. Daudz jaunie hokejisti - [Jānis] Švanenbergs, [Ernests] Ošenieks, [Daniels] Bērziņš, arī [Ņikita] Mateiko, kuru ilgi gaidījām lielajā komandā, [Miks] Tumānovs, kas vairāk spēlēja pēdējā laikā. Tie ir hokejisti, kuri progresē, kuri rāda diezgan cienījamu līmeni,'' turpināja treneris, kuram šī bija pirmā sezona uz ''Dinamo'' komandtiltiņa.

Runājot par spēles komponentiem, kuros hokejistiem būtu visvairāk jāuzlabo savs sniegums, Skudra izcēla spēli bez ripas: ''Tas mums visiem bija diezgan vājā līmenī. Visiem ir jākļūst labākiem spēlē bez ripas un fiziski spēcīgākiem.''

Rezultatīvākais no plašā rīdzinieku leģiona bija kanādiešu uzbrucējs Džeisī Lipons, kurš 37 spēlēs sakrāja 20 (8+12) un pameta komandu piecas spēles pirms čempionāta beigām.

''Viņam bija ļoti smags starts un adaptācija, bet redzējām tās lietas, ko viņš dara komandas labā un ka viņš var spēlēt rezultatīvāk. Lipons arī nāca klubam pretī un pārrakstīja savu līgumu, saprotot, ka sezonas sākums neizdevās. Ne katrs ārzemnieks uz to bija gatavs - viņš to darīja komandas labā un spilgti nospēlēja sezonas otro daļu,'' Liponu paslavēja Skudra.

sportacentrs.com

Publicēts