Rīgas "Dinamo" uzbrucējs Lauris Dārziņš ceturtdien Latvijas Hokeja federācijas (LHF) balvu pasniegšanas ceremonijā tika nosaukts par sezonas labāko valsts hokejistu. Savukārt par Latvijas labāko hokeja dzīves organizatoru tika atzīts Juris Savickis

Šāds apbalvojums pasniegts pirmo reizi.

Dārziņš, kuram ir 34 gadu, bija Latvijas izlases kapteinis šī gada pasaules čempionātā, kurā uzbrucējs septiņos mačos guva trīs vārtus un veica trīs rezultatīvas piespēles. Tiesa, komandai neizdevās iekļūt ceturtdaļfinālā.

Hokejists aizvadīja arī atzīstamu sezonu Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), jo viņš 62 spēlēs guva 18 vārtus un izpildīja 26 rezultatīvas piespēles, šajā līgā atkārtojot savu vienas sezonas rezultativitātes rekordu. Dārziņš ir arī Rīgas "Dinamo" kapteinis.

Tikmēr par Latvijas labāko hokejisti ceturtdien tika nosaukta vārtsardze Kristiāna Apsīte, kura pārstāv valsts izlasi un ikdienā spēlē "Laima" komandā. Savukārt par labāko pieaugušo hokeja treneri tika atzīts U-18 izlases stūrmanis Oļegs Sorokins, kura vadītā komanda ne tikai nosargāja vietu pasaules čempionāta elitē, bet arī pirmo reizi iekļuva ceturtdaļfinālā.

Apbalvojumu par mūža ieguldījumu hokejā saņēma Ēvalds Grabovskis, kurš visu savu spēku un sirdi atdevis hokejam. Viņš ir bijušais Latvijas izlases un Rīgas "Dinamo" galvenais treneris. Karjeras laikā viņš vadījis arī Bulgārijas un Polijas izlases, kā arī trenējis komandas Latvijā, Polijā, Vācijā un Šveicē. Pēc trenera karjeras beigām Grabovskis turpināja darbu Latvijas hokejā.

Tikmēr citās nominācijās par labākā tiesneša godu izpelnījās Andris Ansons, bet par valsts labāko hokeja halli tika atzīta "Kurbads" ledus arēna. Savukārt Edžus Kārkliņš tika atzīts par Latvijas labāko bērnu treneri vecuma grupā līdz U-13, bet Jēkabs Rēdlihs izpelnījās godu kā U-17 vecuma grupas labākais treneris.

Visbeidzot par Latvijas labākajiem hokeja žurnālistiem tika nosaukti Kaspars Lācis un Armands Tripāns, kuri ir raidījuma "Hokeja laukums" producenti, bet par labāko hokeja fotogrāfiju atzīta Romāna Kokšarova bilde no pasaules čempionāta, kura tika nobildēta neilgi pēc Laura Dārziņa vārtu guvuma cīņā pret Čehiju.

"Latvijas Gada balva hokejā" uzvarētājus anonīmā interneta balsojumā noteica LHF valde, LHF komitejas, "Optibet" Hokeja līgas (OHL) komandu pārstāvji, LHF biedri un Latvijas bērnu un jaunatnes čempionāta (LBJČH) komandu pārstāvji.

LETA

Publicēts