Šodien pulksten 15:00 pēdējo spēli pārbaudes turnīrā Krievijas kūrortpilsētā Sočos sāks Rīgas "Dinamo" komanda, kas tiksies ar Krievijas olimpisko izlasi.

Par turnīra uzvarētājiem kļuva mājinieki "Sochi", bet otrās vietas liktenis vēl aizvien ir neskaidrs. To, šodien izcīnot panākumu, var aizņemt tieši "Dinamo", tai pat laikā zaudējums var nozīmēt atkāpšanos uz priekšpēdējo piekto vietu (ja SKA uzvar pagaidām tikai zaudējumus piedzīvojušo Boba Hārtlija "Avangard"). Tiesa, vietai pārbaudes turnīra tabulā nav nekādas nozīmes, galvenais - redzēt augšupejošu līkni spēlētā hokeja ziņā.

"Lai gan rezultāts mani neapmierina, ļoti patika spēles kvalitāte mūsu komandas izpildījumā," pēc neveiksmes iepriekšējā mačā pret "Lokomotiv" (2:3) uzsvēra rīdzinieku galvenais treneris Ģirts Ankipāns. Šajā turnīrā Rīga izcīnījusi vienu panākumu, ar 6:5 sakaujot Sanktpēterburgas SKA, bet zaudēts gan jau pieminētajai "Loko", gan mājiniekiem Sočiem (1:2 pēcspēles metienos).

Krievijas olimpiskā izlase veidota no gados jauniem krievu hokejistiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Vecākais ir pagājušo sezonu "Torpedo" pavadījušais uzbrucējs Damirs Žafjarovs (pag.sez. 14 vārti un 20 piespēles). Komandā pārsvarā ir KHL klubos pierakstīti spēlētāji, bet daži hokejisti pārstāv arī Krievijas augstākās līgas (VHL) jeb pēc spēka otrās līgas klubus.

Spēles Sočos "Dinamo" kalpo kā priekšpēdējais pārbaudes turnīrs pirms jaunās sezonas. No 20. līdz 25. augustam Arēnā Rīga norisināsies tradicionālais "Dzelzceļa kauss", kurā rīdziniekiem pretī stāsies "Avtomobilist", "Lokomotiv", Minskas "Dinamo" un "Ak Bars".

sportacentrs.com

Publicēts