Piektdien Gubernatora kausa izcīņas pēdējā spēlē Rīgas "Dinamo" ar rezultātu 4:3 pēcspēles metienu sērijā pieveica Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas "Spartak".

Pirmā trešdaļa aizritēja atklātā hokejā, un jau piektajā minūtē Rīgas "Dinamo" izvirzījās vadībā. Kanādiešu aizsargs Marks Dzaneti pēc Miķeļa Rēdliha piespēles no tālienes uzmeta pa vārtiem, un Andris Džeriņš pielaboja ripu, pārspēdams noreaģēt nepaguvušo Jūliusu Hudāčeku (1:0). Maskavas "Spartak" gan ātri atguvās, jau pēc divarpus minūtēm panākot izlīdzinājumu. Mārtiņš Karsums saņēma ripu viduszonā, ieslidoja uzbrukuma zonā un atstāja ripu Robinam Hanzlam, pēc kura piespēles no distances trāpīja Andrejs Kuteikins (1:1).

Otrās trešdaļas ievadā maskavieši palika mazākumā, un "Dinamo" gandrīz nekavējoties to izmantoja - pēc iemetiena ripa nonāca labajā laukuma stūrī, Līnuss Videls to pārtvēra un uzreiz atdeva Gintam Meijam, kurš vispirms viegli uzmeta pa vārtiem, tad pats nocīnījās vārtu priekšā un iebakstīja ripu "Spartak" vārtos, panākdams vadību rīdziniekiem (2:1).

Piecarpus minūtes pirms trešdaļas beigām "Spartak" atbildēja ar saviem otrajiem vārtiem. Iļja Zubovs izslidoja pa kreiso malu līdz vārtiem un atspēlēja Maksimam Gončarovam, kurš pietuvojās pa vidu un, saņēmis ripu, uzreiz to raidīja Gudļevska sargātajos vārtos - 2:2. Pēc gūtajiem vārtiem Maskavas komanda neapstājās un turpināja radīt vienu momentu pēc otra pie "Dinamo" vārtiem, tomēr vārtus guva "dinamieši" - pēc iemetiena pie saviem vārtiem Emīls tika pie ripas un pa kreiso malu to pārveda pāri laukumam, kur ar spēcīgu metienu panāca 3:2 Rīgas labā.

Pēdējās trešdaļas sākumā pēc Ulvja Balinska noraidījuma "Spartak" atkal panāca izlīdzinājumu. Ilgāku laiku maskavieši centās nostāties uzbrukuma zonā un, kad tas beidzot izdevās, sekoja ilgāks uzbrukums, taču maz metienu. Tad no labās malas Iļja Zubovs ar ripu pietuvojās vārtiem un meta tajos, panākot 3:3. Nepilnas astoņas minūtes pirms beigām "Spartak" tika pie lielā vairākuma, kad vienlaikus noraidījumus saņēma gan Roberts Mamičs, gan Vitālijs Pavlovs. Maskavas komanda gan tā arī nespēja sagādāt nevienu tiešām reālu vārtu gūšanas momentu šajā laikā.

Pamatlaiks beidzās bez noskaidrota uzvarētāja, līdz ar to sekoja piecu minūšu papildlaiks. Kā jau spēlē trīs pret trīs, spēle bija dinamiska un ātra, momentu netrūka ne vieniem, ne otriem, taču ripa pāri vārtu līnijai netika raidīta ne reizi. Līdz ar to uzvarētāja noskaidrošana tika atlikta uz pēcspēles metienu sēriju. Tajā Gints Meija pirmajā mēģinājumā nepārspēja vārtsargu, bet Kevins Klārks to paveica. Mārtiņš Karsums gan uzreiz atbildēja ar to pašu, pārspējot Gudļevski. Sekoja Laura Dārziņa meistarstiķis, panākot vadību Rīgai (2:1). Nākamo metienu Gudļevskis atvairīja, bet Miķelis Rēdlihs neizmantoja iespēju priekšlaikus atnest rīdziniekiem uzvaru. Sekoja vēl viens Gudļevska seivs, un "Dinamo" svinēja uzvaru mačā ar 4:3.

Spartak - Rīgas Dinamo 3:4 (1:1, 1:2, 1:0, 0:0, 0:1)
Vārti: 4:31 Džeriņš (Rēdlihs, Dzaneti) 0:1, 7:09 Kuteikins (Karsums, Hanzls) 1:1, 21:33 Meija (vair.) 1:2, 34:27 Gončarovs (Hohlačovs, Zubovs) 2:2, 38:53 Ģēģeris 2:3, 43:37 Zubovs (Hohlačovs, vair.) 3:3, 65:00 Dārziņš (p.m.)
Noraidījumi: 16:8
Metieni: 46:16
Vārtsargi: Hudāčeks - Gudļevskis

Sportacentrs.com

Publicēts