Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavoties pasaules čempionātam, piektdien pārbaudes mačā viesos ar rezultātu 1:4 (1:0, 0:2, 0:2) piekāpās Šveicei.

Latvijas komandas sastāvā vienīgos vārtus iemeta Miks Indrašis.

Spēles ievadā pārsvars piederēja Šveices komandai, latviešu vārtsargam Kristeram Gudļevskim atvairot vairākus mājinieku metienus. Tomēr rezultātu devītajā minūtē atklāja tieši Latvijas izlase - ripu gar vārtiem piespēlēja Lauris Dārziņš, to tālāk palaida Rihards Bukarts, bet Indrašis spēles galveno priekšmetu raidīja vārtos. Pēc tam abām komandām bija vēl pāris labas iespējas gūt vārtus, bet pēc pirmā perioda vadībā ar 1:0 atradās Latvija.

Otrajā trešdaļā diezgan izteikts pārsvars jau piederēja Šveices hokejistiem, bet atzīstami Latvijas vārtos darbojās Gudļevskis. Tomēr cīņas 33.minūtē mājinieki panāca neizšķirtu, kad ripas lidojuma virzienu mainīja Gregorijs Hofmans, turklāt tā atsitās pret Oskaru Cibuļski un nonāca vārtos. Savukārt jau pēc nepilnām četrām minūtēm šveicieši izvirzījās vadībā, kad pretuzbrukumā ar precīzu metienu atzīmējās Noā Rods.

Pirms noslēdzošajām 20 pamatlaika minūtēm vadībā ar 2:1 atradās Šveice, bet trešā perioda ievadā Latvija neizmantoja lielo vairākumu, turklāt mirkli pēc tam mājinieki trāpīja pa vārtu stabu. Piecatā pret trijiem dabūja uzspēlēt arī šveicieši, bet Latvija šo mazākumu izturēja. Izlasei tā arī neizdevās atspēlēties, turklāt priekšpēdējām minūtē Šveice raidīja ripu jau tukšos Latvijas vārtos.

Savukārt 39 sekundes pirms pamatlaika beigām Vensāns Praplāns pēc cīņas vārtu priekšā panāca 4:1, kad Gudļevskis jau bija atgriezies vārtos. Pašās beigās starp abām komandām vēl izcēlās asumi, jo netīri tika nospēlēts pret Rodrigo Ābolu.

Pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 4:1, bet pēc tam komandas vēl aizvadīja piecu minūšu pagarinājumu, uzspēlējot formātā trīs pret trīs, bet tajā vārti netika gūti.

Pēc tam savukārt notika pēcspēles metieni, kur Latvijas vārtos stājās talantīgais Gustavs Dāvis Grigals. "Bullīšos" ar 2:0 uzvarēja Latvija, pa vārtiem gūstot Tomam Andersonam un Emīlam Ģēģerim.

Tiesa, mača otrajā pusē nespēlēja viena no potenciālajiem Latvijas izlases līderiem Teodors Bļugers.

Otrā spēle starp abām komandām ir paredzēta sestdien citā Šveices pilsētā Hērizavā.

Abas izlases savā starpā tiksies arī pasaules čempionātā.

LETA

Publicēts