Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavošanos pasaules čempionātam, ceturtdien "Euro Ice Hockey Challenge" spēļu ietvaros pārbaudes mačā "Arēnā Rīga" pārliecinoši ar 0:5 (0:3, 0:2, 0:0) piekāpās Somijas izlasei.

Līdz ar to abās pārbaudes spēlēs ar Somijas izlasi Latvijas valstsvienība zaudēja ar kopējo vārtu attiecību 0:8.

Pirmajā trešdaļā Somijas valstsvienībai piederēja liels pārsvars, kas vainagojās panākumiem, jo vārtsargs Māris Jučers trīs reizes bija spiests vilkt ārā ripu no saviem vārtiem. Somu labā izcēlās Matiass Mitinens, Anti Suomela un Sakari Maninens. Tikmēr mājiniekiem bija nopietnas problēmas ar vārtu gūšanas iespēju izveidošanu, tā pa īstam pretinieku vārtus neapdraudot.

Lai arī otrajā periodā Latvijas komandai jau uzbruka vairāk un sekmīgāk, bet tikt pie vārtiem neizdevās. Ne pārāk sekmīgi vārtos turpināja spēlēt Jučers, kurš ielaida vēl divas ripas, kas pirms noslēdzošās trešdaļas lika atrasties iedzinējos ar 0:5.

Pēdējais periods jau aizritēja skatāmākā un līdzīgākā cīņā, tomēr Latvija tik un tā nespēja iekarot Somijas valstsvienības vārtus, lai gan bija vairākas iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā. Pēdējā minūtē laba iespēja gūt goda vārtus bija kapteinis Mikam Indrašim, tomēr viņa raidījumu atvairīja somu vārtsargs.

Latvijas komandas rindās par labāko šajā mačā tika nosaukts aizsargs Uvis Balinskis.

LETA

Foto: LETA

Publicēts