Latvijas hokeja izlase sestdien pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta viesos ar rezultātu 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) piekāpās Šveicei.

Kā iepriekš tika ziņots, izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc spēlēm ar Šveici paziņos komandas sastāvu dalībai pasaules čempionātā.

Atzīstamu maču Latvijas izlases vārtos aizvadīja 20 gadus vecais vārtsargs Gustavs Dāvis Grigals.

Šveicieši šajā mačā dominēja jau no pirmajā minūtēm. Pirmā perioda otrajā pusē Artūrs Kulda un Emīls Ģēģeris atstāja latviešus lielajā mazākumā, kas mājiniekiem ļāva izspēlēt līdz tukšiem vārtiem un panākt 1:0. Pēc 2017.gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) drafta pirmā numura Niko Hišīra piespēles precīzi meta Vensāns Praplāns.

Arī spēles otrajā daļā Latvija nespēja tikt galā ar pretinieku aktīvo spēli. Lai gan izdevās uzlabot metienu bilanci, tomēr bīstamas epizodes pie pretinieku vārtiem neizdevās radīt.

Trešās trešdaļas vidū mājinieki dubultoja savu pārsvaru, precīzi metot Simonam Mozeram. Šveicietis pie metienam izdevīgas pozīcijas tika pēc tam, kad Latvijas hokejisti nesapratās savā aizsardzības zonā, ripai pretī vārtiem nonākot pretinieku rīcībā. Perioda otrajā pusē viesi nonāca mazākumā, kura laikā ripa vēlreiz tika ieraidīt vārtos, taču pēc videoatkārtojuma noskatīšanās metiens netika ieskaitīts.

Pamatlaika priekšpēdējā minūtē Latvija nomainīja Grigalu pret sesto laukuma spēlētāju, taču šis solis augļus nedeva, latviešiem ceļamaizei uz čempionātu ņemot līdzi zaudējumu 0:2.