Latvijas U-18 hokeja izlase, kuras sastāvā spēlēja arī 6 DINAMO RĪGA jauniešu komandas HK RĪGA hokejisti, uzvarot visās piecās pasaules čempionātā 1. divīzijas A grupas spēlēs, uzvarēja arī visā turnīrā un izcīnīja vienīgo ceļazīmi uz Elites grupu. Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts HK RĪGA vārtsargs Jānis Voris, kurš aizvadīja trīs izcilus mačus pret galvenajiem konkurentiem, bet par labāko spēlētāju Latvijas U18 izlases sastāvā  visā turnīrā tika atzīts HK RĪGA uzbrucējs Deniss Fjodorovs, kurš bija arī komandas kapteinis un kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju.

Latvijas U18 izlase triumfēja turnīrā ar maksimāli iespējamajiem 15 punktiem, nodrošinot vietu pasaules čempionāta elites divīzijā, kamēr otrā ar 12 punktiem palika Vācija. Savukārt tālāk ar sešiem punktiem sekoja Dānija un Kazahstāna, bet beigu daļā palika Norvēģija un Slovēnija, kurai 1. divīzijas A grupa būs jāpamet.

Čempionāta pirmajā spēlē Latvijas U-18 izlase ar 2:1 uzvarēja Slovēniju, pēc tam ar 3:0 apspēlēja Norvēģiju. Trešajā spēlē  latvieši ar 3:1 pārspēja Vāciju, kas tika uzskatīta par šīs grupas favorīti, bet pēc tam ar 4:1 apspēlēja Dāniju, nodrošinot ceļazīmi uz augstāko divīziju. Čempionāta noslēdzošajā spēlē ar 2:1 tika pārspēta Kazahstāna.

Par labāko turnīra vārtsargu tika atzīts HK RĪGA vārtsargs Jānis Voris, kurš atvairīja 96.92% metienu, vidēji spēlē ielaižot vien 0,67 ripas. Savukārt, par labāko spēlētāju Latvijas U18 izlases rindās tika atzīts cits HK RĪGA spēlētājs – uzbrucējs Deniss Fjodorovs, kurš bija arī U18 kapteinis. Fjodorovs piecās spēlēs guva divus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, nopelnīja 6 soda minūtes un lietderības koeficientu “+4”.

Latvijas U18 izlasē HK RĪGA komandu pārstāvēja arī Gustavs Bergs (5 spēlēs vieni vārti, lietderības koeficients “+2”), Roberts Priževoits (piecās spēlēs neitrāls lietderības koeficients), Mikus Mintautišķis (viena rezultatīva piespēle, lietderība “+3”) un Ričards Grīnbergs (divi gūti vārti un pozitīvs lietderības koeficients “+2”).

Kopumā no 14 gūtajiem vārtiem, 5 guvuši HK RĪGA pārstāvji, kā arī vēl trijos rīdzinieki izdarījuši rezultatīvas piespēles. HK RĪGA komandai šajā Latvijas U18 izlasē bija arī vislielākā pārstāvniecība – 6 spēlētāji, bet vēl četri spēlētāji savulaik savas hokeja gaitas uzsāka  hokeja skolā DINAMO.

Publicēts