Latvijas U20 hokeja izlase šodien piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas spēlē, ar 1:2 piekāpjoties Austrijai. Tādējādi pazaudēta pirmā vieta turnīra tabulā, un pirms noslēdzošās kārtas galvenā favorīte uz iekļūšanu Elites divīzijā ir tieši Austrija, kamēr latviešiem atliek cerēt uz pretinieku klupienu.

Latvijas valstsvienībai ievads bija patīkams – Patriks Zabusovs sestajā minūtē panāca 1:0. Saņēmis ripu pie sarkanās līnijas, viņš ātrumā tika garām pozicionālu kļūdu pielaidušajam pretinieku aizsargam, nonāca vienatnē pret vārtsargu un izgājienu pārliecinoši realizēja. Zabusovam tas bija trešais vārtu guvums četrās spēlēs. Tomēr spēles turpinājums nebija tik gluds.

Problēmas sākās drīz pēc izvirzīšanās vadībā – vienā epizodē noteikumus pretinieku zonā pārkāpa Rūdolfs Polcs un Raivis Ansons, divi Kanādas junioros spēlējoši uzbrucēji, atstājot komandu trijatā. Austrija teicamo iespēju garām nelaida – 1:1 panāca Bendžamins Baumgartners. Komandas līderis veica solo reidu un tika pie metiena aizsarga aizsegā, un ripa izspraucās cauri Jāņa Vora padusei.

Austrijai piederēja pārsvars, kamēr mūsējie turpināja pelnīt muļķīgus noraidījumus un 25. minūtē vēlreiz tika sodīti par disciplīnas trūkumu. Spēlējot mazākumā, izdevās notīrīt vārtu priekšu, taču pie netraucēta metiena no distances tika Luiss Lindners, kurš panāca 2:1 Austrijas izlases labā. Ripa atkal izlidoja cauri Vora padusei – šādā veidā viņš ielaida jau trešos vārtus pēc kārtas.

Tomēr tieši Voris bija labākais spēlētājs Latvijas izlases rindās, palīdzot izturēt vēl pusotru minūti trijatā un glābjot arī citās epizodēs. Ar to gan bija par maz – vajadzēja veidot momentus uzbrukumā. Iespēja bija Ričardam Grīnbergam, bet glāba austriešu vārtsargs. Pēc Denisa Fjodorova metiena sāncenšiem talkā nāca stabs.

Pusotru minūti līdz beigām mazākumā cerību stariņu deva Kārļa Bucenieka individuālā meistarība. Viņš apspēlēja četrus austriešus, bet gūt vārtus liedza pretinieku pārkāpums. Sekoja pusminūtes pārtraukums galvenā trenera Kārļa Zirņa izpildījumā un Vora nomainīšana pret piekto laukuma spēlētāju (pirms tam komandas spēlēja četratā pret četriem). Tomēr pēdējo sekunžu centieni izglābt spēli un, iespējams, turnīru bija neveiksmīgi.

Latvijas izlasei turnīrā atlicis aizvadīt vēl vienu spēli – svētdien jātiekas ar Norvēģiju. Tomēr mūsējo liktenis atrodas austriešu rokās. Viņiem pēdējā spēle būs pret Slovēniju, kuru Latvija vakar sagrāva ar 9:1. Ja Austrija paņem trīs punktus, tā nākamgad spēlēs Elites divīzijā.

sportacentrs.com

Publicēts