Latvijas dāmu tenisa zvaigznes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova sestdien Tallinā ļāva Latvijas izlasei pirmoreiz kopš 1993.gada izkļūt no Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas un aprīlī tā centīsies kvalificēties otrajai pasaules grupai.

Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas fināla kārtā sestdien Latvijas izlase ar 2-1 apspēlēja Serbiju, izšķirošo punktu iegūstot pēc uzvaras dubultspēlē.

Latvijas izlase iepriekšējo reizi no Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas izkļuva 1993.gadā un toreiz jau tajā pat gadā sacentās pasaules grupā starp 32 vienībām. Tad pirmajā kārtā Latvijas izlase ar Larisu Neilandi priekšgalā uzvarēja Beļģiju, bet otrajā ar 0-3 kapitulēja Nīderlandei.

1994.gadu Latvija jau uzsāka pasaules grupā, bet pirmajā kārtā piekāpās Austrālijai un pēc tam līdz šim allaž spēlējusi Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā, otrajā un divus gadus pat trešajā grupā.

Nākamgad abas pasaules grupas atkal tiks apvienotas, bet, lai tajā iekļūtu, Latvijas izlasei aprīlī vēl būs "play-off" kārtā jāuzvar kāda no otrās pasaules grupas zaudētājām.

Sestdien fināla kārtas dubultspēlē Ostapenko un Sevastova ar rezultātu 6-1, 6-2 droši pieveica Serbijas izlases spēlētājas Olgu Daniloviču un Bojanu Marinkoviču.

Spēli klātienē vēroja un mūsu tenisistes atbalstīja arī AS “Dinamo Rīga” Padomes priekšsēdētājs Juris Savickis, AS “Dinamo Rīga” Valdes priekšsēdētājs Guntis Ulmanis un Latvijas Hokeja federācijas Valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

LETA/LETA foto

Publicēts