DINAMO RĪGA panākusi vienošanos ar čehu vārtsargu Matej Machovsky, kurš 2020./2021. gada sezonā viņš spēlēja Prāgas SPARTA komandas sastāvā Čehijas spēcīgākās līgas  čempionātā, kur regulārajā turnīrā vārtos stājās 40 spēlēs, atvairot 91.3% metienu, vidēji zaudējot 2.26 vārtus, aizvadīja 5 sausās spēles un palīdzēja komandai izcīnīt 23 uzvaras, bet piecās play-off spēlēs atvairīja 94.6% metienu, vidēji ielaida 1.58 vārtus un aizvadīja vienu sauso spēli.

Matej Machovsky (augums 189 cm, svars 85 kg) dzimis 1993. gada 25. jūlijā Čehijas pilsētā Opava. Savas karjeras laikā viņš pārsvarā ir spēlējis Čehijas spēcīgākās līgas klubos – 4 sezonas HC PLZEN un 3 sezonas SPARTA Prāga, kā arī 4 sezonas Kanādas junioru līgā OHL un vēl vienu sezonu Ziemeļamerikā, kurā spēlēja AHL un ECHL klubos. Kopā  viņš Čehijas spēcīgākajā līgā regulārajos čempionātos ir piedalījies 295 spēlēs, vidēji atvairot 92.0% metienu un ielaižot 2.31 vārtus, aizvadot 27 sausās spēles, bet play-off 41 spēlē, vidēji ir atvairījis 92.0% metienu un ielaidis 2.55 vārtus, aizvadot 2 sausās spēles. Savā karjeras laikā  Matej Machovsky ir ticis izsaukts arī uz Čehijas izlasi, un vienreiz tās sastāvā ir bijis arī pasaules čempionātā.

DINAMO RĪGA ģenerālmenedžeris Edgars Buncis: “Komplektējot sastāvu nākamajai sezonai, vārtsargu līnijā vēlamies piesaistīt divus līdzvērtīgus vārtsargus, kuri konkurētu savā starpā, un palīdzētu komandai izcīnīt uzvaras un punktus. Izvērtējot Matej Machovsky sniegumu Čehijas līgā, nonācām pie secinājuma, ka viņa tandēms ar zviedru vārtsargu Johan Mattsson varētu mums sniegt nepieciešamo drošību un stabilitāti vārtos.”

Publicēts