Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" ceturtdien pašā mača izskaņā zaudēja vārtus, kā rezultātā tika piedzīvots jau 12.zaudējums pēc kārtas.

Rīgas "Dinamo" mājās ar 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) zaudēja Kazaņas "Ak Bars".

Vienīgos "Dinamo" vārtus guva Andris Džeriņš.

Jau spēles pirmajā minūtē uz pretinieka provokāciju "iekrita" Reinis Lejnieks, kurš cīņā iepretim vārtiem apķēra "Ak Bars" hokejistu, īsi pēc tam nometa cimdus un reizi iesita viņam pa seju. Par šādu gājienu Lejnieks tika sodīts ar 5+10 minūšu sodu, kā rezultātā viņš tika aizsūtīts uz ģērbtuvēm.

Viesi laiku velti netērēja un izmantoja savu iespēju skaitliskajā vairākumā, precīzi metot Emīlam Gaļimovam. Perioda turpinājumā abas vienības spēkojās līdzīgi, bet tuvojoties pārtraukumam, aktīvāku sniegumu demonstrēja rīdzinieki, vairākkārt mēģinot apdraudēt "Ak Bars" vārtus. Šāds spēles stils nesa augļus, jo pretinieki nopelnīja divu minūšu sodu, bet īsi pēc tam Džeriņš ar spēcīgu metienu augšējā vārtu stūrī panāca izlīdzinājumu.

Otro periodu mājiniek iesāka skaitliskajā vairākumā, ko gan neizdevās izmantot, bet neilgi pēc tam viesi vēlreiz pārkāpa noteikumus, taču arī šoreiz Timurs Biļalovs palika nepārspēts. Mača turpinājumā abas komandas ar ripu lielākoties spēlēja gar laukuma apmalēm, skatītājiem gana bieži redzot arī spēka divcīņas.

Četras minūtes līdz otrās trešdaļas beigām noraidījumu par pretinieka turēšanu saņēma Kārters Eštons. Viesi skaitliskajā vairākumā aktīvi uzbruka un trīs minūtes līdz spēles beigām pat iesaistītājās asumos, kas gan ātri aprimās. Pēdējā minūtē viesi uz ilgāku laiku iespieda "Dinamo" savā aizsardzības zonā, taču 40 minūtes noslēdzās neizšķirti 1:1.

Noslēdzošais periods iesākās ar iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, kurā Miķelis Rēdlihs izdarīja bīstamu metienu no tuvas distances, kas gan nebija precīzs. Līdz pat trešdaļas pēdējai minūtei abas komandas spēlēja līdzīgi un bieži iesaistījās divcīņās par ripu, taču ripas vārtu virzienā lidoja visai reti. Tuvojoties mača beigām, virsroku ņēma "Ak Bars" komandas, kas aktīvi lūkoja pēc iespējām gūt vārtus.

Viesu neatlaidība atmaksājās, jo pēc aizsarga metiena, vārtu priekšā "nokapāja" Dmitrijs Voronkovs, panākdams 2:1. Atlikušajās sekundēs "Dinamo" spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem, taču "golu" neizdevās iemest, piedzīvojot jau 12.neveiksmi pēc kārtas.

Jau ziņots, ka Rīgas komanda otrdien mājās ar 1:2 piekāpās Minskas "Dinamo". Zaudējums rīdziniekiem liedza pamest pēdējo vietu līgā, turklāt tika piedzīvota jau 11.neveiksme pēc kārtas.

Rīgas komandas neveiksmēs lielā mērā vainojams vājais skaitliskais vairākums, proti, "Dinamo", spēlējot nevienādos sastāvos, līdz otrdienai vārtus nebija guvusi jau 45 piegājienos pēc kārtas. Tāpat komanda šosezon kopumā iemetusi vien 87 vārtus, kas ir līdz šim vājākais sniegums kopš vienība piedalās KHL čempionātā.

Savukārt Kazaņas komandai otrdien Balašihā pret Boba Hārtlija vadīto Omskas "Avangard" pārtrūka septiņu uzvaru sērija, kuras laikā mājās ar 2:0 tika uzvarēta Rīgas "Dinamo" komanda. Visus 16 rīdzinieku metienus Kazaņā atvairīja Adams Reiudeborns, bet rezervē bija Biļalovs, kurš šajā sezonā 28 spēlēs vidēji ielaidis 1,36 vārtus, atvairījis 94,7% metienu un astoņas reizes nostāvējis "sausā". Šajos statistikas rādītājos viņš ir starp vadošajiem vārtsargiem līgā un izraisījis interesi arī otrpus Atlantijas okeānam.

Rīgas "Dinamo" ar 34 punktiem 56 mačos ieņem pēdējo, 12.vietu Rietumu konferencē, bet "Ak Bars" ar 85 punktiem 56 cīņās ir vadošā komanda Austrumos. 

Abas komandas līdz šim KHL čempionātā tikušās 23 reizes, Rīgas vienībai uzvaru izcīnot sešas reizes.  

LETA

Publicēts
1
Dinamo Rīga Ak Bars Kazaņa
1:1Dzerins Andris
17:11Balinskis Uvis, Gegeris Emils
5 minLejnieks Rejnis
01:05Aggressor in a fisticuffs
2 minLejnieks Rejnis
06:05Holding
20 minLejnieks Rejnis
01:05Game misconduct penalty
0:1Galimov Emil
04:53Yarullin Albert, Voronkov Dmitry
2 min
17:02Too many players on the ice
2 minLukoyanov Artyom
18:08Slashing
2
Dinamo Rīga Ak Bars Kazaņa
2 minAshton Carter
35:55Holding
2 minLukoyanov Artyom
18:08Slashing
2 minRukavishnikov Roman
22:43Hooking
3
Dinamo Rīga Ak Bars Kazaņa
1:2Voronkov Dmitry
58:54Pedan Andrei, Frattin Matthew
2 minSannikov Stepan
41:55Holding
 • 01:05 5 min Lejnieks Rejnis (Aggressor in a fisticuffs)
 • 01:05 20 min Lejnieks Rejnis (Game misconduct penalty)
 • 04:53 0:1 Galimov Emil (Yarullin Albert, Voronkov Dmitry)
 • 06:05 2 min Lejnieks Rejnis (Holding)
 • 17:02 2 min   (Too many players on the ice)
 • 17:11 1:1 Dzerins Andris (Balinskis Uvis, Gegeris Emils)
 • 18:08 2 min Lukoyanov Artyom (Slashing)
 • 22:43 2 min Rukavishnikov Roman (Hooking)
 • 35:55 2 min Ashton Carter (Holding)
 • 41:55 2 min Sannikov Stepan (Holding)
 • 58:54 1:2 Voronkov Dmitry (Pedan Andrei, Frattin Matthew)