Rīgas "Dinamo" vārtsarga Jāņa Vora "pasaka" pārtrūka viņa trešajā pēc kārtas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē, Rīgas "Dinamo" pirmdien regulārā čempionāta mačā savā laukumā piedzīvojot sagrāvi pret latviešu vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvēto Helsinku "Jokerit".

"Dinamo" pirmdien "Arēnā Rīga" vairāk nekā 4000 skatītāju klātbūtnē zaudēja "Jokerit" ar rezultātu 0:7 (0:4, 0:3, 0:0).

Rīdziniekiem šosezon šis ir otrais zaudējums ar 0:7. Pērn 3. oktobrī savā laukumā "Dinamo" ar šādu rezultātu kapitulēja Boba Hārtlija vadītajai Omskas "Avangard".

Septītajā minūtē pēc tam, kad Alekss Grānts bija apslidojis Robertu Lipsbergu, priekšā acīgākais bija Peters Regins - 0:1. KHL iepriekšējās nedēļas labākā jaunā spēlētāja Vora "sausā" sērija bija ilgusi 89 minūtes un 33 sekundes.

Jau pēc 42 sekundēm Vorim ripu no vārtiem nācās ķeksēt vēlreiz, kad Kristaps Sotnieks paslidoja garām laukuma stūrī Niklasam Jensenam, kurš tika līdz vārtiem un vārtu guvumam, to vārtu priekšā nespējot kavēt arī Nerijus Ališausks un Emīls Ģēģeris - 0:2.

Divas minūtes un 50 sekundes pēc pirmo vārtu zaudējuma uzvarētājs spēlē faktiski bija noskaidrots, jo Voris bija spiests kapitulēt trešoreiz, kad viņu vienu pret Reginu pēc teicamas Sami Lepistē piespēles pustukšu vārtu priekšā bija atstājuši aizsargi Ališauskas un Oskars Bārtulis.

Septiņu minūšu un 47 sekunžu laikā krita arī ceturtie vārti - Daniela Bērziņa noraidījuma laikā vārtus vairākumā ar precīzu metienu tuvējā devītniekā no iemetiena punkta guva Jensens - 0:4.

Piektie vārti krita otrā perioda astotajā minūtē, kad pēc skaistas saspēles Jensens noformēja "hat-trick" 0:5. 32.minūtē tikai 15 sekundes "Jokerit" bija nepieciešamas, lai arī Regins noformētu "hat-trick" pēc acīgas Stīva Mozesa piespēles Bārtuļa noraidījuma laikā.

35.minūtē Bērziņa noraidījuma laikā rezultāts kļuva 0:7, kad, ripu neapstādinot, izcēlās Sami Lepistē. Tūlīt trīs somu komandas uzbrucēji izgāja pret vienu rīdzinieku aizsargu, un teicami ar Marko Antilas metienu galā tika Voris.

Nozīmīgākais trešā perioda notikums bija Vora nomainīšana ar Reini Liepiņu, 18 gadus vecajam Liepiņam debitējot līgā un savus vārtus 20 minūtes nosargājot neieņemtus.

Liepiņš atvairīja visus 10 pretinieku metienus, savukārt "Jokerit" komandā Kalniņš tika galā ar 25 rīdzinieku metieniem.

19 gadus vecais Voris pirmajos divos periodos atvairīja 19 no 26 metieniem.

Kalniņam šī bija otrā "sausā" spēle pēc kārtas un kopumā trešā šosezon "Jokerit" rindās. Latviešu vārtsargam šobrīd ir nepilnu 162 minūšu sērija, kurā viņš ir nepārspēts.

"Dinamo" sestdien mājās ar 1:0 pārspēja Nursultanas "Baris", bet pirms tam viesos rīdzinieki ar 2:0 uzvarēja Minskas "Dinamo". 

LETA

Publicēts