Rīgas "Dinamo" piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta noslēdzošajā mačā izbraukumā ar rezultātu 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) zaudēja turnīra līderei Maskavas CSKA.

Lai iekļūtu Gagarina kausa izcīņā, rīdziniekiem šodien obligāti bija jāizcīna uzvara, turklāt jācer, ka zaudējumu jau pamatlaikā piedzīvos Maskavas apgabala "Vitjaz" vai "Soči".

Rīdzinieki ar 62 punktiem 62 spēlēs regulāro čempionātu noslēdza Rietumu konferences devītajā vietā, kamēr CSKA ar 106 punktiem 62 cīņās bija labākā komanda pamatturnīrā.

CSKA labā vārtus guva Kirils Kaprizovs, Lindens Vejs un Mihails Grigorenko.

"Dinamo" jau pirmajās minūtēs tika pie iespējas spēlēt vairākumā un tikai vārtu stabiņš liedza Līnusam Videlam ātri atklāt cīņas rezultātu. Ātri vien rīdzinieki tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, kas gan atkal palika neizmantota, bet perioda vidū ar vēl pāris bīstamiem metieniem izcēlās Videls.

Arī perioda nākamās desmit minūtes aizritēja ātrā tempā, trešdaļas priekšpēdējā minūtē ripai pēc Kristapa Sotnieka metiena teju atrodot ceļu vārtos. Turpretī otrā laukuma galā pēc bīstamas epizodes "Dinamo" pirmo reizi mačā palika mazākumā, tiesa, gan tikai uz dažām sekundēm, jo noteikumus pārkāpa arī pretinieki.

Otrā perioda ievadā viesi turpināja turēt augsto spēles tempu, bet sestajā minūtē nonāca iedzinējos, ripu cauri Latvijas komandas spēlētāju burzmai raidot Kaprizovam. Perioda vidū pēc Veja metiena no pustālas distances Timurs Biļalovs ielaida ripu caur kājsargiem, CSKA panākot jau 2:0 savā labā.

Pēc tam "Dinamo" hokejisti savērpa pamatīgu viesuli pretī CSKA vārtiem, taču laukuma saimnieki savus vārtus nosargāja neskartus. Pēc tam rīdzinieki tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, taču atkal to neizmantoja, turklāt daudz netrūka, lai pēc pašu kļūdas tiktu ielaisti trešie vārti periodā.

Pretinieku skaitliskā sastāva pārkāpuma dēļ "Dinamo" trešo periodu uzsāka vairākuma, kas arī šoreiz palika nerealizēts. Trešdaļas turpinājumā Latvijas komanda spēlēja ar lielu apņēmību, bet pretinieku vārtus iekarot nespēja. Perioda otrajā pusē komandas vairāk nekā septiņas minūtes spēlēja bez svilpes, rīdziniekiem izveidojot vēl vairākus vārtu gūšanas momentus, bīstamākajā no tiem Markam Zaneti netrāpot no vārtu priekšas.

Jau trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Biļalovs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču augļus tas nenesa - tukšos vārtos ripu raidīja Grigorenko, un tika ciests zaudējums 0:3, kas "Dinamo" komandai nozīmēja sezonas beigas.

Rīgas "Dinamo" bija izcīnījusi četras uzvaras pēc kārtas un Gagarina kausā varēja iekļūt pirmo reizi kopš 2014.gada. Uz panākumu viļņa pašlaik ir arī CSKA, kurai ir desmit uzvaru sērija.

Publicēts
1
CSKA Maskava Dinamo Rīga
2 minKaprizov Kirill
01:07High-sticking
2 minTolchinsky Sergei
05:38Tripping
2 minHansen Jannik
19:11Hooking
2 minZile Kristaps
19:00Hooking
2
CSKA Maskava Dinamo Rīga
1:0Svetlakov Andrei
25:06Telegin Ivan, Marchenko Alexei
2:0Vey Linden
29:03Kaprizov Kirill
2 minHansen Jannik
19:11Hooking
2 minChmykhov Artyom
32:58Hooking
2 min 
39:43Too many players on the ice
2 minZile Kristaps
19:00Hooking
3
CSKA Maskava Dinamo Rīga
3:0Grigorenko Mikhail
59:58Kaprizov Kirill
2 min 
39:43Too many players on the ice
  • 01:07 2 min Kaprizov Kirill (High-sticking)
  • 05:38 2 min Tolchinsky Sergei (Tripping)
  • 19:00 2 min Zile Kristaps (Hooking)
  • 19:11 2 min Hansen Jannik (Hooking)
  • 25:06 1:0 Svetlakov Andrei (Telegin Ivan, Marchenko Alexei)
  • 29:03 2:0 Vey Linden (Kaprizov Kirill)
  • 32:58 2 min Chmykhov Artyom (Hooking)
  • 39:43 2 min   (Too many players on the ice)
  • 59:58 3:0 Grigorenko Mikhail (Kaprizov Kirill)