Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" savā šīs sezonas pirmspēdējā mājās spēlē skatītājus pirmajā periodā priecēja ar pieciem gūtiem vārtiem, tomēr ar to nebija gana, lai pārtrauktu zaudējumu sēriju.

Rīgas "Dinamo" mājās ar 6:7 (5:2, 0:3, 1:1, 0:1) papildlaikā zaudēja Maskavas "Dinamo", kuras rindās spēlēja Miks Indrašis.

Latvijas vienībai tas bija jau 13.zaudējums pēc kārtas.

Rīdzinieku labā vārtus guva Lauris Dārziņš, Gints Meija, Mareks Djaloga, Sergejs Gimajevs un Kārters Eštons. Tikmēr maskaviešu rindās divas rezultatīvas piespēles nopelnīja Indrašis.

Jau 11.sekundē aktīvi mājinieku aizsardzības zonā nospēlēja viesi, Indrašim pie zilās līnijas spējot izcīnīt ripu, kas ātri vien tika nogādāta līdz Daniilam Tarasovam, kurš panāca 1:0. Rīdzinieki nepadevās, un jau nākamajā uzbrukumā Kristaps Sotnieks saasināja situāciju pie viesu vārtiem, bet "golu" vēl gūt neizdevās. Neilgi pēc tam viesi par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju bija spiesti spēlēt četru vīru sastāvā, un šo iespēju ātri vien izmantoja Dārziņš, ripu raidot garām vārtsarga atsitējcimdam. 

Nepilnu minūti vēlāk rīdzinieki turpināja aktīvi spēlēt uzbrukuma zonā, un Kārters Eštons ieguva ripu, īsi pēc tam izdarot metienu, taču vārtsargs to atvairīja. Turpat blakus bija Meija, kurš ar spēku prata ripu iestumt vārtos, vadībā jau izvirzīdams mājiniekus. Prieks par lielisko sniegumu ātri aprāvās, jo devītajā minūtē Indrašis no aizsarga saņēma piespēli un uzbrukuma zonā nomānīja Aleksandru Salāku, uzreiz pēc tam piespēlējot Tarasovam, kurš bija nekļūdīgs iepretim tukšiem vārtiem.

Pirmais periods nebeidza priecēt Latvijas līdzjutējus, jo 12.minūtē pēc Miķela Rēdliha šķēliena pirmais pie atlēkušās ripas bija aizsargs Djaloga, kurš guva "Dinamo" trešos vārtus, bet nepilnas desmit sekundes vēlāk Gimajevs ar spēcīgu šķēlienu no laukuma centra jau panāca 4:2. Mača 15.minūtē noraidījumu saņēma Kristofers Berjlunds, bet pēc minūtes viņam pievienojās arī Sotnieks. Viesi skaitliskajā vairākumā vairākas reizes nespēja iemest ripu tukšos vārtos, taču uzreiz pēc tā beigām Eštons laukuma vidusdaļā ieguva ripu un īsi pēc tam prata to raidīt vārtsargam starp kājām, gūstot jau piektos rīdzinieku vārtus pirmajā periodā.

Otrā perioda devītajā minūtē Vadims Šipačovs vairākumā aiz vārtiem sagaidīja brīdi, kad Salāks pagriež galvu uz pretējo pusi un piespēlēja Andre Petešsonam, kurš no asa leņķa ripu raidīja vārtsargam pret muguru un panāca 3:5. Nepilnu minūti vēlāk pēc rīdzinieku metiena vārtu priekšā pagrūstīts tika Dārziņš, bet Rēdlihs ar to nebija mierā un iesaistījās asumos, par ko abi hokejisti saņēma noraidījumu. Spēli četri pret četri savā labā izmantoja Maskavas komanda, Dmitrijam Jaškinam ar vairākām filigrānām kustībām apspēlējot Djalogu un Salāku, kā rezultātā tablo vēstīja 4:5 par labu mājiniekiem.

Septiņas minūtes līdz otrā perioda beigām ripu pēc pretinieka metiena tvēra Salāks, kurš uzreiz vērsās pie tiesneša un neskaidru iemeslu dēļ veltīja viņam kritiku, par ko saņēma desmit minūšu sodu, kuru izcieta Gimajevs. Divas minūtes vēlāk laukumā devās Koltons Gilīss, kura uzdevums bija pārmācīt Dārziņa pāridarītāju Andreju Mironovu. Gilīss uzklupa Maskavas aizsargam, bet viņš provokācijām neatbildēja, kā rezultātā rīdzinieki divas minūtes spēlēja mazākumā.

Noslēdzošās 20 minūtes veiksmīgāk iesākās rīdziniekiem, kuri jau pēc trim nospēlētām minūtēm spēlēja lielajā skaitliskajā vairākumā, bet īsi pēc tam vēl vienu noraidījumu saņēma maskavietis Artjoms Volkovs. Vairākumā bīstamu metienu izdarīja Bens Māršals, bet rezultāts palika nemainīgs. Spēles turpinājumā abas komandas demonstrēja aktīvu hokeju ar vairākām vārtu gūšanas iespējām. Prasmīgāki izrādījās viesi, kuru rindās Jaškins 51.minūtē saņēma ripu iepretim Salākam, apspēlēja viņu un vadībā jau izvirzīja Maskavas klubu.

Atlikušajā laikā rīdzinieki izmisīgi centās atspēlēties, vienā no epizodēm Dārziņam netrāpot tukšos vārtos. Tāpat pret mājiniekiem vairākās epizodēs tika pielietoti "netīri" spēka paņēmieni, taču soģa svilpe klusēja. Četras minūtes līdz mača beigām Uvis Balinskis saņēma divu minūšu sodu, kuru viesi neizmantoja. Kad mačā bija atlikušas nedaudz vairāk nekā 20 sekundes, vārtu priekšā pēc aizsarga metiena izveidojās liela burzma, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Meija, izraujot neizšķirtu.

Papildlaikā aktīvāk uzbrukuma mājinieki, bet viesi pacietīgi spēlēja aizsardzībā un savu iespēju sagaidīja pēdējā minūtē, Šipačovam piespēlējot Jaškinam. Salāks centās atvairīt ripu, virzoties no viena vārtu staba uz otru, taču pretinieku uzbrucējs bija pārāks.

Rīgas komanda šosezon vēl nevienā spēlē nebija guvusi sešus vārtus.

LETA

Publicēts